Підстави припинення поруки

Найпоширенішими на даний момент судовими справами є стягнення заборгованості за кредитами. Нерідко Банки просять суд стягнути суму заборгованості солідарно з основного боржника та з поручителя.

Розглянемо основні варіанти та підстави припинення договору поруки, згідно з нормами законодавства.

Варіант № 1:  Порука припиняється з припиненням основного зобов’язання -- кредитного договору. Якщо умови кредитного договору були виконані основним боржником в строк та без прострочень виплачена вся сума кредиту і відсотків, якщо кредитний договір був достроково розірваний і виконані всі умови даного договору, якщо кредитний договір був визнаний судом недійсним або з інших підстав, передбаченими законодавством України, то договір поруки також припиняє свою дію.

Чи задекларували Ви податок з отриманого додаткового блага при анулюванні кредиту / кредитного договору?

З 2009-2010 років банки почали активно анулювати безнадійні заборгованості по кредитам. Слід зауважити, що вихід із ситуації вигідний не тільки споживачам фінансових послуг, а й самим банкам.

Чому? – запитаєте Ви.   Пояснюю:

Після закриття, анулювання кредиту/кредитного договору життя налагоджується, заборгованість відсутня, арешти зняті, Ви - вільні.

Але! раптово приходить інший кредитор – податкова інспекція, яка по наслідках поданої або неподаної особою річної декларації робить донарахування зобов’язань перед бюджетом. Справа в тому, що фізичні особи повинні сплачувати податок з отриманого додаткового блага, а в даному випадку таким благом є анульований борг.

Правила та послідовність спілкування з представниками колекторських компаній щодо заборгованості по кредиту

За останній час почастішали випадки, коли невідомі особи, представляючись працівниками колекторських компаній, чи банківських установ  здійснюють  вимагання грошових коштів по кредиту, іншим угодам -- шляхом багатократних дзвінків вдень/ вночі, родичам, погрожують відібрати будинок, автомобіль, інше майно. 

При цьому, у особи взагалі може не бути заборгованості по кредитному договору, чи іншому виду договору, чи може існувати судове рішення по стягненню з особи грошових коштів, чи, навіть, існувати певна заборгованість за договірними зобов’язаннями . 

Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2015

З 2013 р. істотно змінився порядок зміни цільового призначення земельної ділянки, який залишається актуальним також і в 2015 році. В цій статті ми розглянемо найбільш поширений випадок зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства (ОСГ) на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

З 01.01.2013 р. набули чинності Закон України «Про державний земельний кадастр» та положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території. З 21.03.2013 р. втратила чинність Постанова Кабінету міністрів, якою було раніше затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.

Військові питання

Останнім часом, у зв’язку з ситуацією в Україні, почалася мобілізація до військової служби і багато осіб хвилюються вважаючи це призовом до строкової служби. Перед тим, як розбиратися з питанням: «Кого мобілізуватимуть?», давайте розберемось з питанням: «Що таке мобілізація?».

Мобілізація -   комплекс   заходів,   здійснюваних   з  метою планомірного  переведення   національної   економіки,   діяльності органів   державної   влади,   інших  державних  органів,  органів місцевого самоврядування,  підприємств,  установ і організацій  на функціонування   в  умовах  особливого  періоду (Відповідно до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII).

Більше статей...

Яндекс.Метрика