Шлюбний договір

Шлюбний договір розглядає тільки майнові відносини. Будь-які інші відносини не можуть становити умови шлюбного договору.

Шлюбний договір - це контракт, складений подружжям (або особами, які бажають укласти шлюб) з метою врегулювання майнових відносин між ними, переважно під час розлучення.

Поділ майна при розлученні дуже складний процес, часто призводить до нервування і скандалів.

Шлюбний договір заздалегідь визначає, як відбудеться розподіл майна при розлученні, це є кращий спосіб уникнути неприємного процесу поділу речей і зберегти власну гідність.

Перед весіллям рідкісна пара замислюється про те, яким може вийти розлучення. Майбутнє здається повним щастя і говорити в такі моменти про розподіл майна або розірвання шлюбу здається блюзнірством та є, за думкою громадян, кроком недовіри.

Однак, це є не так.

Укладання шлюбного договору є:

- гарантія прав власності на майно;

- гарантія та опис прав та обов'язків з утримання дітей (матеріального характеру), старих батьків;

- компенсація моральної шкоди, заподіяної через негідну поведінку чоловіка/дружини(алкоголізм, побої, подружня зрада, тощо), тощо.

Дата укладання: можна укласти до вступу в шлюб і перебуваючи в шлюбі.

 

Термін шлюбного договору: укладається безстроково або з певним терміном дії. Безстроковий договір закінчується тоді, коли розривається шлюб. Шлюбний контракт на певний термін закінчується по досягненню цього терміну. Шлюбний договір в Україні може бути розірваний або змінений достроково, але тільки у разі обопільної згоди подружжя; за відсутності згоди  – через суд.

Відмова тільки однієї сторони від виконання шлюбного договору не має юридичної сили.

Яндекс.Метрика