Позапланова перевірка ДПІ

Перед тим, як здійснити позапланову перевірку, керівник податкової інспекції повинен видати відповідний наказ і копію цього наказу вручити платнику податків під розписку, а безпосередньо перед перевіркою уповноважений співробітник податкової служби зобов’язаний надати направлення, підписане керівником податкової служби про проведення перевірки та надати посвідчення посадової особи (важливо , щоб дані в посвідченні посадової особи відповідали даним, зазначеним у направленні на проведення перевірки).

Непред’явлення зазначених документів є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки.

Позапланова документальна виїзна перевірка має істотну відмінність від фактичної перевірки. Відмінність полягає в тому, що при проведенні фактичної перевірки податкова служба не попереджає своїм повідомленням платника податків про свій візит.

Позапланова документальна податкова перевірка повинна тривати не більше 15 робочих днів для великого бізнесу, 5 робочих днів для малого бізнесу і 10 робочих днів для інших платників податків. Податкова перевірка може бути продовжена за рішенням керівника податкової служби на 10 робочих днів для великого бізнесу, 2 робочих дна для малого та 5 робочих днів для інших платників податків.

Тривалість фактичних перевірок не може перевищувати 10 діб. Продовження терміну таких перевірок здійснюється за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 5 діб.

Звичайно ж, рішення про продовження терміну перевірки має бути прийняте лише з підстав, чітко визначені в законодавстві.

Яндекс.Метрика