Шум – Сусіди – Норми рівня шуму

Коли після трудового дня, повернувшись додому Ви чуєте як сусіди роблять ремонт, чи гучно слухають музику, виникає питання: що ж робити, коли шумлять сусіди і які норми рівня шуму встановлені законом?

Ось кілька порад адвоката:

Згідно статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення» на «захищених об’єктах», до яких відносяться в тому числі житлові будинки і прибудинкові території забороняється:

  • Перевищувати рівень шуму, встановлений санітарними нормами для відповідного часу доби, при здійсненні будь-яких видів діяльності;
  • У нічний час (з 22.00. До 8.00.) гучний спів і викрики, користування звукопідсилюючої апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів;
  • У робочі дні з 21.00. до 8.00. (маємо на увазі в будні дні), а у святкові та неробочі дні – цілодобово, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, хоча в останньому випадку, за згодою мешканців усіх прилеглих квартир, ремонтні роботи таки проводити можна. Нормативний рівень шуму під час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих приміщеннях та будинках не повинен перевищувати 40 децибел.

Порушення перерахованих вище норм тягне за собою адміністративну відповідальність.

Згідно статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення для громадян – або попередження або накладення штрафу від 5-ти до 15-ти неоподатковуваних мінімальних доходів громадян (85-255 грн.), А при повторному протягом року порушення – від 15-ти до 30-ти «мінімумів» (255-510 грн.), для посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – накладення штрафу від 15-ти до 30-ти (255-510 грн.), при повторному порушенні – від 50-ти до 150-ти «мінімумів» (850-2 550 грн.). Також при повторному порушенні відбувається конфіскація звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів та інших предметів порушення тиші.

Нормативні акти, що стосуються захисту жителів від шкідливого впливу шуму:

  • Санітарні норми допустимого шуму в житлових і громадських будівлях і на території житлової забудови;
  • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;
  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»
  • Постанова Кабінету Міністрів України «Правила користування приміщеннями житлових будинків»;
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Місцеві органи самоврядування можуть встановлювати свої правила, які не суперечать чинному законодавству України.

Тому в разі порушення норм тиші сусідами, якщо не вдається з ними вирішити питання, необхідно викликати представника районної СЕС для заміру рівня шуму в денний час і писати заяву в районний відділ міліції про порушення норм тиші, а в нічний або неробочий час викликати дільничного інспектора міліції (ДІМ) для складання адміністративного протоколу з метою подальшого накладення адміністративного стягнення на порушника спокою.

Якщо з цього питання потрібна консультація адвоката у м. Києві, я завжди рада Вам допомогти.

Яндекс.Метрика