Правила та послідовність спілкування з представниками колекторських компаній щодо заборгованості по кредиту

За останній час почастішали випадки, коли невідомі особи, представляючись працівниками колекторських компаній, чи банківських установ  здійснюють  вимагання грошових коштів по кредиту, іншим угодам -- шляхом багатократних дзвінків вдень/ вночі, родичам, погрожують відібрати будинок, автомобіль, інше майно. 

При цьому, у особи взагалі може не бути заборгованості по кредитному договору, чи іншому виду договору, чи може існувати судове рішення по стягненню з особи грошових коштів, чи, навіть, існувати певна заборгованість за договірними зобов’язаннями . 

 Але! В будь-якому випадку, дії зазначених осіб є незаконними, оскільки державою встановлений порядок стягнення грошових коштів. 

Для того, щоб не стати жертвою колекторів, потрібно чітко дотриматись алгоритму Ваших дій, а саме: 

1. Попередити, що ви записуєте телефонну розмову на диктофон для фіксування правомірності виклику і для захисту ваших інтересів від звичайного телефонного вимагання. 

2. Відповідно після цього може бути два варіанти розвитку подій: або колектор не захоче з Вами спілкуватися, або продовжить розмову. 

3. Відповідно, якщо колектора не злякає запис вашого телефонної розмови на диктофон, необхідно з'ясувати дані про колектора (запитати ПІБ, місце роботи, посада) і з'ясувати, яке взагалі відношення такий колектор має до заборгованості (представник банку, позикодавця, тощо). Або є в наявності рішення суду? Чи існує договір про переуступку боргу з банком, кредитором та т.п.? 

4. Після цього, необхідно запропонувати колектору звернутися до Вас письмово. Важливо: при цьому не повідомляти свою адресу, адже якщо колектор є «добросовісним», то всі дані у нього і так є. 

5. Далі продовжувати будь-які інші розмови з колекторами не варто. 

6. Якщо колектор буде все одно переслідувати Вас дзвінками, варто звертатися в правоохоронні органи. 

У будь-якому випадку для вирішення питання з колекторами належним чином, необхідно звернутися до адвоката, який зможе і правильно оцінити ситуацію, що виникла і кваліфіковано скласти необхідні заяви в правоохоронні органи, скарги, вчинити інші необхідні процесуальні дії. 

Головне, не мовчати і при порушенні своїх прав звертатися в правоохоронні органи. 

Останнім часом подібні заяви досить швидко реєструють і починають досудове розслідування. На сьогодні вже є ряд кримінальних справ за колекторським компаніям, які вже розглядаються в суді і найімовірніше за якими будуть винесені обвинувальні вироку співробітникам і керівництву колекторських компаній. 

Щасти Вам.

Яндекс.Метрика